2017/10/18 13:55   root

Przygotowania do RODO idą pełną parą!

W ramach tych prac opracowaliśmy już NOWY moduł Rejestr czynności przetwarzania opisany w rozporządzeniu europejskim w artykule 30.

Więcej informacji o nowym module znajduje się tutaj: https://abiadministrator.pl/rejestr-czynnosci-przetwarzania-rodo/

Dodatkowo, rozbudowaliśmy moduł Incydenty o możliwość rejestrowania dodatkowych informacji związanych z naruszeniami przetwarzania danych osobowych, zgodnie z wymaganiami artykułu 33 RODO.

W planach znajdują się już następne działania dostosowawcze pod kątem nowych przepisów, które zaczną obowiązywać już w maju przyszłego roku.

rodo przygotowania 2018

 

 

2017/06/15 12:48   root

Moduł Sprawdzenie to narzędzie przeznaczone dla administratorów bezpieczeństwa informacji do prowadzenie Planu Sprawdzeń oraz ewidencji Sprawozdań ze Sprawdzeń. Funkcjonalność modułu została zaprojektowana zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu ministra administracji i cyfryzacji z dnia 11.05.2015 r. w sprawie trybu i sposobu realizacji zadań w celu zapewnienia przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych przez administratora bezpieczeństwa informacji (Dz.U. z dn. 29.05.2015 r., Poz. 745).

Więcej informacji: https://abiadministrator.pl/sprawdzenia-nowy-modul/

2016/10/19 15:11   root

W najnowszej wersji 1.2.0 (lista zmian) wprowadziliśmy nowy obszar funkcjonalny służący do rejestrowania wszelkich incydentów, które dotyczą przetwarzanych przez nas danych osobowych.

rejestr incydentów

Każda osoba z uprawnieniami może zgłosić incydent. Incydent otrzymuje status „Zgłoszone”. Następnie osoba, której zgłoszenie dotyczy (np. ABI) podejmuje odpowiednie działania rozpoznawcze i naprawcze. Zmienia status incydentu na „W toku” lub „Zamknięty” jeśli sprawa zostanie rozstrzygnięta.

Incydent może byś skojarzony z:

  • miejscem przetwarzania (np. włamanie do serwerowni)
  • z konkretnym zbiorem danych osobowych (np. wyciek danych ze zbioru)
  • z programem lub zbiorem papierowym (np. nieautoryzowane logowanie do programu)

Do każdego incydentu możemy dołączyć dodatkowe załączniki, jak np. dokumenty czy zdjęcia.

Rejestrowanie incydentu oraz jego późniejsza edycja odbywa się w przejrzystym interfejsie aplikacji, działającym na zasadzie 2 stopniowego wizzarda.

rejestr incydentow

 

rejestr incydentow

Wszystkie incydenty możemy przeglądać w formie wygodnej tabelki z możliwością jej eksportu do pliku CSV. Przeglądanie danych ułatwia filtrowanie po statusie, osobie zgłaszającej, miejscu, zbiorze, programie czy podzbiorze papierowym (zasoby).

rejestr incydentow

2016/03/22 09:59   root

Miło nam poinformować, że do programu ABI Administrator dodaliśmy nową funkcję – Rejestry. Dzięki niej możliwe jest w programie tworzenie i prowadzenie rejestrów zbiorów danych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji. Zapraszamy do przetestowania w wersji DEMO a w razie pytań prosimy o kontakt +48 12 396 55 45 lub poprzez formularz kontaktowy. Oferujemy również możliwość rozmowy przez czat. W tym celu należy kliknąć w “Poczatuj z nami” w prawym, dolnym rogu ekranu.

Rejestr zbiorów danych - nowość w ABI Administrator

Login ...
Nie posiadasz konta? Utwórz je!